13 stycznia 2010r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Organizacji Marynarzy Kontraktowych - Tymoteuszem Listewnikiem oraz Bartoszem Domagałą -  ze studentami III roku Wydziału Mechanicznego (ESO). W spotkaniu uczestniczyło ok. 25 osób.

W związku ze zbliżającą się praktyką morską, tematyka spotkania dotyczyła zagadnień związanych z kontraktami, czyli co powinny zawierać i  na co nalezy zwrócić szczególną uwagę.

W pierwszym tygodniu lutego odbędzie się spotkanie dla studentów niestacjonarnych Wydziału Nawigacyjnego i Wydziały Mechanicznego z Organizacją Marynarzy Kontraktowych, podczas której zostaną przybliżone aspekty prawne kontraktów. Osoby prowadzące odpowiedzą również na pytania związane z problematyka bezpieczeństwa podczas odbywania praktyki na statku.