W tym roku akademickim studenci  III roku Połowów Morskich po raz pierwszy swoją programową praktykę rybacką odbyli na statku szkolno-rybackim m/t Franek Zubrzycki II, należącym do Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Opiekunem dydaktycznym studentów w czasie rejsu był mgr inż. Marek Górzeński.

Image

Na cały okres praktyki tj. od 6 września do 2 października studenci zostali zaokrętowani na statku i podlegali obowiązującym regulaminom statkowym, przechodząc kolejno praktykę w dziale pokładowym i maszynowym, zgodnie z założeniami programowymi praktyki.

Zasadniczą część praktyki stanowiła praktyczna wiedza dotycząca napraw narzędzi połowowych, operowania sprzętem połowowym i zabezpieczania surowca rybnego.  Studenci w czasie realizacji praktyki mieli możliwość praktycznego uczestniczenia w wydawaniu, zaciągu i wybieraniu sieci.

Należy podkreślić dobrą atmosferę oraz wszechstronną opiekę ze strony załogi statku, której wszyscy członkowie mają wieloletnią praktykę na trawlerach dalekomorskich oraz kutrach rybackich.

Image