W bieżącym roku zainaugurowana została współpraca pomiędzy Akademią Morską w Szczecinie a Stocznią Gdańsk SA w zakresie lądowych praktyk studenckich.

W okresie od 15 sierpnia do 10 września br. 11 studentów I roku Wydziału Mechanicznego, pod opieką Piotra Treichela oraz Marcina Szczepanka, zapoznawało się m.in. z procesem przygotowania i prefabrykacji sekcji kadłubów, malowania i wyposażania statków oraz zagadnieniami związanymi z kontrolą jakości produkcji. Studentom umożliwiono zdobycie podstawowych umiejętności z zakresu obróbki i przygotowania materiałów w tym cięcia palnikami gazowymi oraz spawania. Zwieńczeniem praktyki było wizyta na budowanym statku typu LPG, przeznaczonym do przewozu etylenu.